Praktilised nõuanded

Enneaegse seemnepurske (ESP) ravi võib aidata vahekorda pikendada, parandada enesehinnangut ja suurendada enesekindlust. Kuid sageli sellest üksi ei piisa, et paar saaks nautida rahuldustpakkuvat seksuaalsuhet.

Selleks, et paar saaks nautida head seksi, on tavaliselt vajalikud ka üksteise tunnetest hoolimine, üksteisele naudingu ja läheduse (nii füüsilise kui ka emotsionaalse) pakkumine ning rahulolu ja õnnelikkus ka suhte teistes aspektides. Tähtis on ka ümbrus, segamatu privaatsus, soojus, mugavus ja et oleks piisavalt aega. Oma rolli võib seejuures mängida ka päevaaeg. Alati ei pruugi olla hea mõte armatseda hilisõhtul, kui üks või mõlemad partnerid on väsinud. Mõned paarid eelistavad hommikust või päevast seksi – see võib eriti hästi sobida neile paaridele, kes enam tööl ei käi ja kellel ei ole kodus lapsi.

Ka lõõgastumine soodustab head seksi

Enne armatsemist üheskoos duši all või vannis käimine võib olla samal ajal nii füüsiliselt lõõgastav kui ka seksuaalselt erutav. Enne peenise tuppe viimise katset võtke endile piisavalt aega hellitusteks ja teineteisele naudingu pakkumiseks. Hellitamiseks võite teha kõike, mis teile mõlemale meeldib ja sobib. Rääkige oma partnerile, mis teile meeldib ja mis ei meeldi; ärge laske tal mõistatada ja katsetada. Küsige ka ise oma partnerilt, mis talle meeldib ja mis mitte. Ärge kiirustage. Vanemas eas võib nii mehel erektsiooni tekkeks kui ka naisel piisava erutuse ja libestuse saavutamiseks kuluda rohkem aega, nii et olge kannatlik ja laske seksuaalsel erutusel tasapisi kasvada.

Tavaliselt pole hea teha katset seksida siis, kui emmal-kummal partneritest pole selleks tuju, aga proovige siiski leida selleks aega nii sageli, kui teile mõlemale sobib. See on eriti tähtis siis, kui teie seksuaalprobleem on just paranemas. Kui te pole kaua aega armatsenud, tuleb teil üheskoos hakata meelde tuletama neid asju, mida te oma suhte alguses tegite, ja neid otsast peale harjutama. Võite seksida nii sageli, kui te mõlemad soovite. Kui kasutate ravimeid, võib olla kasulik seksida kaks või kolm korda nädalas. Ärge muretsege, kui asjad alguses väga hästi ei lähe. Sageli hakkab kõik paremini sujuma, kui teil on oma ravimi kasutamisega juba rohkem kogemusi ja olete selgeks saanud, mis kummalegi partneritest erutust ja naudingut pakub – nii mõnigi asi võib suhte algusaegadega võrreldes olla muutunud. Andke järele seiklushimule, proovige midagi uut ja püüdke teha midagi teistmoodi kui tavaliselt. Ajapikku, kannatlikkuse toel ja armastava partneri (ning võib-olla ka abivalmis spetsialisti) abiga hakkate te uuesti seksuaalsest lähedusest naudingut ja rahuldust saama.

Seks on loomulik, tervislik ja enamiku jaoks armastussuhete kese. Seks on tähtis nii meestele kui ka naistele olenemata nende vanusest, rassist, usust, nahavärvist või seksuaalsest sättumusest. Kultuuriline või religioosne taust võib meie suhtumist seksi küll mõjutada, aga see jääb alati inimkogemuse väga oluliseks osaks. Seksuaaltervis on täpselt sama oluline kui kõik teisedki tervise aspektid, seepärast pole vaja peljata ega häbeneda oma probleemiga spetsialisti poole pöördumist.

Pöördu arsti vastuvõtule

OÜ Berlin-Chemie Menarini Eesti, Paldiski mnt. 27/29 10612 Tallinn Eesti, www.berlin-chemie.ee.

EE-MAN-01-2023-V1-web, koostatud 03.2023.